: : Kategoriler : :
: : Sponsor Reklam : :
istanbul gezilecek yerler
: : Son Yorumlar : :
: : Takvim : :
«    Şubat 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
: : Arşiv : :

iletişimBize Ulaşın

: : Anket : :
Sizce En Güzel Bölgemiz?
Marmara
Ege
Akdeniz
İç Anadolu
Karadeniz
Doğu Anadolu
Güneydoğu Anadolu
: : Popüler Konular : :
: : Etiketler : :
: : Bağlantılar : :

Manavgat Gezilecek Yerler
        

Manavgat Gezilecek Yerler Manavgat Antalya ilimize bağlı bir ilçemizdir ama gerek şehir merkezindeki modern görünüm gerekse turizm alanındaki büyük getirileri ile il olmayı hak eden bir ilçedir. 20.yüzyılının ortalarına kadar arkeolojik kazı yapılmadığı için kentin geçmişi çok net bir şekilde bilinememektedir. Efsanelerden çıkarılan sonuca göre M.Ö. 1400’lü yıllara kadar uzanır Manavgat’ın tarihi. Ama şu anda elimizde bulunan son veriler kentin M.Ö. 6.yüzyılda kurulduğunu işaret etmektedir. Bu topraklarda sırasıyla Hititler, Pers uygarlıkları, Roma İmparatorluğu, Bizans, Selçuklular, Osmanlı ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti hakimiyet sürmüştür.

Manavgat denince ilk akla gelen yer tabi ki Manavgat Şelalesi’dir. Şehir merkezinden ulaşım oldukça kolaydır bu bölgeye. Çok yükseklerden akan suyun çıkardığı muhteşem ses ve görüntü görülmeye değerdir. Ayrıca şelalenin hemen yanında piknik yapılabilecek alanlar da mevcuttur. Manavgat Nehri ise dünyanın en uzun yer altı akarsularından biridir. İklimi son derece yumuşak olan şehirde yaz ayları kurak ve sıcak kış ayları ise ılık ve yağışlıdır. Don olaylarına yılda en fazla 1-2 kez rastlanır. Bu da şehre gelen turist sayısını önemli ölçüde artıran etkenlerden biridir. Manavgat’ın bir başka güzelliği ise muazzam sahil şeridi plajları ve eşi benzeri olmayan kumlarıdır. Bu muhteşem plajlarda güneşlenip Manavgat’ın masmavi sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Hatta çocukluğunuza dönmek isteyip incecik kumlardan kaleler bile yapabilirsiniz. Manavgat’ta gece olunca ise bir başka güzel olur. Şehrin modern görüntüsü ahenkli ışıklandırmalarla parlayınca çok güzel görüntüler sahneye çıkar. Renkli bir gece hayatı ve çok sayıda barları ile unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz.

Şehrin en önemli gelir kaynağı tartışılmaz bir şekilde turizmdir ama seracılık, tarım ve hayvancılık ile de geçimini sağlar halk. Manavgat ismini ise bu bölgeye ilk yerleşen kişilerin şehre Manav ismini vermesiyle ortaya çıkar ve zamanla Manavgat olur.
Görülmeye Değer Yerler:

Ziyaretçi
Fatih Cihan Yazdı:
Manavgat yolumun üzerinde Alanya'ya giderken gerçekten güzel yer ama ant. en güzel yer alanya :)
  • 27 Ağustos 2012 05:30 |
  • Cevapla
  • |
Üye
malibu22 Yazdı:
Türkiyemin her yeri cennet ..
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu (CAPCHA)
Kodu Güncelle
Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz.
Kod görünmüyorsa güncellemek için üzerini tıklayınız..