: : Kategoriler : :
: : Sponsor Reklam : :
istanbul gezilecek yerler
: : Son Yorumlar : :
File engine/modules/iComm/show.php not found.
: : Takvim : :
«    Nisan 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
: : Arşiv : :

iletişimBize Ulaşın

: : Anket : :
Sizce En Güzel Bölgemiz?
Marmara
Ege
Akdeniz
İç Anadolu
Karadeniz
Doğu Anadolu
Güneydoğu Anadolu
: : Popüler Konular : :
Saraybosnada Gezilecek Yerler Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Saraybosna’nın İngilizce başta olmak üzere birçok dilde karşılığı

: : Etiketler : :
: : Bağlantılar : :

Sponsor Reklamlar

        

Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre
Saraybosnada Gezilecek YerlerBosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Saraybosna’nın İngilizce başta olmak üzere birçok dilde karşılığı Sarajevo’dur. Osmanlı zamanında Saraybosna yıllar boyunca Bosna Saray ve Saray Ovası olarak adlandırılırmış, bu nedenle bu tarihten sonra birçok dilde şehir Sarajevo olarak bilinmiş. 2011 sayımlarına göre Saraybosna merkez nüfusu yaklaşık 411 bin.
Kuzey Buz Denizi Svalbard Takımadaları Hayret ve hayranlık uyandıran dünyanın buzdan çatısı 81.enlem…

Buz kıranlar ile ilerlerken kırılan buzların arasından çıkan turkuaz mavi renk, müthiş bir görsel şölen sunuyor Oysaki 81.enlemde denizin rengi siyah. Yani o denli derin. Bu bölgede yaban hayatından başka canlı yok. Burası dünyamızdan çok uzakta başka bir gezegen sanki.
Zürih Gezilecek Yerler İsviçre’nin Zürih Nehri üzerine kurulmuş olan Zürih kenti İsviçre’nin sahip olduğu en işlek ve en hareketli şehridir. Pek çok açıdan konforun ve rahatlığın ön planda olduğu şehirde ilginizi çekecek pek çok yer yer bulunmaktadır. Ancak ülkenin hareketli bir yapısı olması sebebiyle tarihi ve kültürel değerler biraz gerilerde kalmış. Zürih dünyada çok fazla göz önünde olan bir kenttir. Kent özel mülk yönetimi, uluslar arası finans, borsa, sigorta gibi alanlar faal olması sebebiyle dünyanın ekonomik anlamda en çok ilgilendiği yerdir. Bu anlamda da yine İsviçre ekonomisini merkezidir.
Floransada Gezilecek Yerler İtalya’ nın güzide şehirlerinden biridir Florans. Sanat denilince akla ilk gelen ülkeler arasındadır İtalya. Floransa’ da İtalya’ nın içindeki eşsiz sanat merkezlerinden biridir aslında. Floransa’ da gezilecek yerler arasında sorun yaşamanız mümkün değildir. Floransa küçük bir şehir olmasına karşın gezilecek pek çok yere sahiptir. Floransa’ da yürüyerek pek çok yeri gezebilirsiniz; ancak şehirdeki iki katlı turistik otobüslere binerseniz şehrin en güzel yerlerini görme fırsatını yakalamış olursunuz. Floransa’ ya İlk defa gidenler şehirde acemilik yaşayacakları için turistik otobüslere tam tur binmeleri avantaj sağlayacaktır.
italyada Gezilecek Yerler İtalya ‘ da gezilecek yerler arasında pek çok mekan ve müze göze çarpmaktadır. Sanatın hâkim olduğu bu şehirde gezilecek yerlerin çoğunluğunu da sanat eserleri oluşturmaktadır. İtalya denilince akla ilk gelen yer tabi ki Roma’ dır.

Roma’ da gezilecek pek çok yer mevcuttur. Capitoline müzesi ve Forum, Roma’ nın ünlü yedi tepesinden en yükseğini oluşturmaktadır. Vatikan ise Roma’ da her çağda gündeme oturan yerler arasındadır. Sistine Şapeli Vatikan’ da yer alır. Sistine Şapeli, günümüzde Vatikan Müzeleri ne dâhil edilmişti.