: : Kategoriler : :
: : Sponsor Reklam : :
istanbul gezilecek yerler
: : Son Yorumlar : :
: : Takvim : :
«    Şubat 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
: : Arşiv : :

iletişimBize Ulaşın

: : Anket : :
Sizce En Güzel Bölgemiz?
Marmara
Ege
Akdeniz
İç Anadolu
Karadeniz
Doğu Anadolu
Güneydoğu Anadolu
: : Popüler Konular : :
: : Etiketler : :
: : Bağlantılar : :

Karsta Gezilecek Yerler
        

Karsta Gezilecek Yerler Kars, Türkiye’nin ve içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nin en soğuk illerinden bir tanesidir. Karasal iklime sahiptir. Bu özelliğinden dolayı kış sporları bakımından iyi bir yere sahiptir. Sarıkamış Spor Merkezi, yüksek bir plato üzerinde bulunur. Kış sporları açısından çok ünlü bir merkezdir. Etrafını çeviren oteller sayesinde gün geçtiktçe daha iyi bir turizm merkezi haline gelmiştir. Aralık ve Mart ayları arası kış sporları için en uygun zamandır. Bu tarihler arasında Kars’ı ziyarete gidenlere önerimiz kayak yapmadan dönmemeleri olacaktır. Yine de sahip olduğu karasal iklim sanayinin gelişmesinin önünde bir engel oluşturmuştur.

Eğer merak ettiğiniz yemekleriyse, Kars hangel, pişi ve kuymakla meşhurdur. Ve tabii bildiğimiz gibi, kaşarını, balını ve çeçilini yemeden de olmaz. Kars’ın pamuk ve ipekten yapılma kilimleriyse yine kendine oldukça iyi bir yer edinmiştir. Hem kendiniz için alabilirsiniz, hem de sevdikleriniz için iyi birer hediyedir.

Kars’ta yaylalar önemli bir yer tutar. Aynı zamanda çiftlik turizmi de oldukça gelişmiştir. Kars’ın en önemli diyebileceğimiz yapısı Kars Kalesi’dir. Kars Kalesi, Merkez Kale ve İç Kale olarak da bilinir. 10. yüzyılda yapılan kale Timur tarafından yıkılsa da ileriki yıllarda tekrar yapılmıştır. Kars, Türkiye’nin ilk hastanelerinden olan Ejderha Kulesini de sınırları içerisinde bulundurur. Kars’ın en ünlü hamamı 1579 yılında inşa edilen Muradiye Hamamı’dır. Bunun dışında Kars Müzesi, Çıldır Gölü, Ani Surları ve Kalesi gezilmeye değer yerlerdendir. Kars önemli köprülere, camilere, hamamlara, kale, saray ve surlara sahiptir.

Üç adet göle sahiptir. İlçeleri; Digor, Susuz, Kağızman, Sarıkamış, Akyaka, Selim ve Arpaçay’dır. Digor ilçesinde önemli müzeler ve eski tarihli müzeler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Karabağ Müzesi’dir. Kars’a ait önemli diğer müzelerse; Meryem Ana Müzesi, Keseli Müzesi, Havariler Müzesi ve Kars Müzesi’dir. Kars en eski Türkçe il adıdır. Burada yaşamış olan Karsaklılar şehre bu adı vermişlerdir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hala günümüzde bu medeniyetlerin izlerini taşımaktadır.
Görülmeye Değer Yerler:

Ziyaretçi
derya Yazdı:
ıyy berbatt cevabı alamıyorum yaa offff
Yorum Ekle
Güvenlik Kodu (CAPCHA)
Kodu Güncelle
Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz.
Kod görünmüyorsa güncellemek için üzerini tıklayınız..