: : Kategoriler : :
: : Sponsor Reklam : :
istanbul gezilecek yerler
: : Son Yorumlar : :
File engine/modules/iComm/show.php not found.
: : Takvim : :
«    Nisan 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
: : Arşiv : :

iletişimBize Ulaşın

: : Anket : :
Sizce En Güzel Bölgemiz?
Marmara
Ege
Akdeniz
İç Anadolu
Karadeniz
Doğu Anadolu
Güneydoğu Anadolu
: : Popüler Konular : :
Bursa İnkaya Tarihi Çınarı ve Köyü Uludağ'a teleferiğin dışında karayolu ile kendi arabanızla çıkmayı düşünüyorsanız, sabahleyin aç karnına kahvaltıyı planlayarak hareket etmenizi

Saraybosnada Gezilecek Yerler Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Saraybosna’nın İngilizce başta olmak üzere birçok dilde karşılığı

Yaşayan Osmanlı Köyü: CUMALIKIZIK Bursa’nın doğusunda Ankara yolu üzerinde Bursa’ya 10 km. mesafede, Uludağ’ın yamaçlarında beş Kızıklı köyden biridir ve Osmanlı dönemi konut dokusunu

: : Etiketler : :
: : Bağlantılar : :

Sponsor Reklamlar

        

Konuları Sırala: Yayımlanma Tarinine Göre | Reytinge göre | Okunma Sayısına Göre | Yorum Sayısına Göre | Alfabeye Göre
Amasra Gezilecek Yerler Eşsiz denizin güzelliği ve denize doğru uzanan bir burunla işte karşınızda tarihi Amasya. Yüzlerce yıllık tarihi, el sanatları, Osmanlı hamamı, Amasra kalesi, Kemere köprüsü, İç Kale Mescidi, Bedesten, Fatih Cami, Antik tiyatro ve birçok doğal ve tarihi güzelliklerle sizi karşılayan bir şehir.

Amasra’ da gezilecek çok fazla sayıda yer vardır. Şehrin merkezi bile Amasra’ da gezilecek yerler arasında sayılabilir.
Tokatta Gezilecek Yerler Karadeniz Bölgesi’ndeki illerimizden birisidir. Tokat Kalesi gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Tokat’ın en yüksek konumunda yer almaktadır. Kimler tarafından hangi dönemde yapıldığının bilinememesi ilginçtir. Rivayete göre bu kaleyi çevredeki diğer kalelere bağlayan gizli geçitler bulunmaktadır. Fakat yıllar önce yapılan restorasyon çalışmalarında bu tür bulgulara rastlanamamıştır.
Sinop Gezilecek Yerler Karadeniz Bölgesi’nin orta kesimlerinde yer alan illerinden biridir. Ulaşım zorlukları nedeniyle pek kalkınamamıştır. Fakat gezilip görülesi yerler bakımından zengin bir kültüre sahiptir.

Sessiz sakin bir yerler arıyorsanız gitmeniz gereken ilk yer Nisiköy’dür. Burası halk arasında Karakum olarak da bilinir. Sakin bir denizi vardır. Zamanında turizm bakımından gelişmiş ve hayli insan çekmekteyken günümüzde fazla insanın rağbet göstermemesi sebebiyle kalite düşmüştür.
Samsunda Gezilecek Yerler Orta Karadeniz’de yer almaktadır. Bir buçuk milyona yaklaşan nüfusuyla, ekonomisiyle, ulaşımıyla, kültür sanata verdiği önemle, sanayi, sağlık ve eğitime gösterdiği önemle Karadeniz’in en gelişmiş bölgesidir.

Tarihe meraklıysanız görmeniz gereken yerlerin başında Bandırma Vapuru geliyor. Vapur zaman içinde hizmet dışı kalmış, dağıtılmış, sonra tekrar dizayn edilmiştir.
Rizede Gezilecek Yerler Karadeniz’in doğu illerinden birisidir. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. Rize’de görülmesi gereken yerlerin başında yaylalar gelmektedir. Neredeyse tüm yaylalar yaz mevsiminde insanlarla dolup taşar. Buralarda düzenlenen çeşitli etkinliklere ve eğlencelere katılarak hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ot biçme şenliklerine katılabilir veya rehber eşliğinde yamaçlarda gezintiye çıkabilirsiniz.

Gezilecek yerlerden birisi de Anzer Yaylası’dır. Aşağı Anzer ve Yukarı Anzer olmak üzere ikiye ayrılır.