: : Kategoriler : :
: : Sponsor Reklam : :
istanbul gezilecek yerler
: : Son Yorumlar : :
: : Takvim : :
«    Mart 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
: : Arşiv : :

iletişimBize Ulaşın

: : Anket : :
Sizce En Güzel Bölgemiz?
Marmara
Ege
Akdeniz
İç Anadolu
Karadeniz
Doğu Anadolu
Güneydoğu Anadolu
: : Popüler Konular : :
: : Etiketler : :
: : Bağlantılar : :

Rizede Gezilecek Yerler
        

Rizede Gezilecek Yerler Karadeniz’in doğu illerinden birisidir. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. Rize’de görülmesi gereken yerlerin başında yaylalar gelmektedir. Neredeyse tüm yaylalar yaz mevsiminde insanlarla dolup taşar. Buralarda düzenlenen çeşitli etkinliklere ve eğlencelere katılarak hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ot biçme şenliklerine katılabilir veya rehber eşliğinde yamaçlarda gezintiye çıkabilirsiniz.

Gezilecek yerlerden birisi de Anzer Yaylası’dır. Aşağı Anzer ve Yukarı Anzer olmak üzere ikiye ayrılır. Burası 20 yıl kadar önce turizm merkezi ilan edilmiştir. Alternatif turizm etkinliklerinden yamaç paraşütü, zirve tırmanışı ve trekking için oldukça uygun bir bölgedir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Balıyla meşhurdur. Anzer balından tatmadan, hatta sevdikleriniz için satın almadan ayrılmamalısınız. Fakat dikkat edin ilk sefer için bal ve temiz hava sizi çarpabilir.

Ayder Yaylası görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Burası da Anzer Yaylası gibi turizm merkezi ilan edilmiştir. Ayder Yaylası’na gidince mutlaka yapmanız gereken şeylerden birisi de Ayder Kaplıcası’na uğramaktır. 260 metre derinlikten gelen 50 derece sıcaklığındaki suyun kadın hastalıklarına, iç ve cilt hastalıklarına ve romatizmal hastalıklara iyi geldiği kanıtlanmıştır. Fakat girmenin sakıncalı olduğu durumlar da vardır. Yüksek tansiyon, kalp ve kanamalı rahatsızlığınız varsa girmemeli veya kaplıcada bulunan uzman doktora danışmalısınız. Bu gibi rahatsızlıklardan muzdarip olanların uğrak yerlerinden birisidir Ayder Kaplıcası.

Oralara kadar gitmişken Elevit’e de uğramak istersiniz belki. 2000’e yaklaşan rakımıyla Elevit’e olan ziyaretler yaz mevsiminde yapılır genelde. Bu dönemde yayla şenlikleri başlamaktadır ve gündüz vakti başlayan horonlar geceyarısına kadar devam etmektedir.

Mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Kuspa’dır. Burası oldukça geniş ve güzel bir deniz manzarasına sahiptir. Burada bulunan Çataldere ve Ağaran Şelaleleri yükseklikleri ve ilkbaharda suların kabarmasıyla oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturmaktadır.
Görülmeye Değer Yerler:

Yorum Ekle
Güvenlik Kodu (CAPCHA)
Kodu Güncelle
Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz.
Kod görünmüyorsa güncellemek için üzerini tıklayınız..